samenheist-op-den-berg
bookcover van Thatcher aan de Schelde

SGA organiseert: Voordracht Thatcher aan de Schelde

Op donderdag 12 maart zal professor emeritus Jan Vranken een voordracht ...

meer

mechelen
Mechelen kandidaat om Syrische vluchtelingen op te vangen

rondom ons

"Ik ben blij dat we Mechelen een beetje hebben wakker geschud." zegt OCMW-raadslid Indrani Muyldermans. "Ook wij kunnen lokaal een ...

lees meer

nieuws!

Derde groepsaankoop groene stroom telt al 4000 voorinschrijvingen

woensdag 25 april 2012

De provincie Antwerpen verwacht een recordaantal inschrijvingen voor de derde groepsaankoop voor groene stroom, die start op 18 juni. Er zijn al 4000 voorinschrijvingen geregistreerd.

De provincie Antwerpen begon in 2010 met een groepsaankoop van groene energie. "We zagen dat de bewoners voor hun stroom beduidend meer betaalden dan in de ons omliggende landen", zegt gedeputeerde Inga Verhaert (sp.a). "We kozen ook voor groene stroom. Er waren al kleinere initiatieven rond groepsaankopen door de gemeentebesturen."

Bij de eerste editie schreven 30.000 mensen zich in om mogelijk van leverancier te veranderen. In 2011 waren dat er al 40.609 inwoners van de provincie Antwerpen. Gemiddeld bespaarden de mensen 320 euro per jaar op hun energiefactuur. Alles samen gaat het om een besparing van 8,4 miljoen euro.

Verhaert verwacht met de derde editie nog meer inschrijvingen. "Met heel de discussie over de energieprijzen verwacht ik dat nog meer mensen van leverancier willen veranderen", zegt de gedeputeerde. "Met onze groepsaankoop zetten we de deur op een kier. Door het initiatief van minister van Economie Johan Vande Lanotte (sp.a) kwam de deur helemaal open te staan. Ondertussen kregen we al vierduizend voorinschrijvingen voor de groepsaankoop, terwijl de campagne pas in juni begint."

In september start de federale regering met een campagne om de consument te helpen bij het vinden van de goedkoopste energieleverancier.

De provincie Antwerpen neemt deze handschoen op om de lokale ambtenaren op te leiden. "Met onze groepsaankopen van groene energie hebben we hier al ervaring mee", zegt Verhaert. "Het valt bovendien mooi samen met onze groepsaankoop van dit jaar. We gaan de mensen helpen om hun factuur te lezen."

www.gva.be

  

Weldra ook Blue Bikes aan station Heist

Heist-op-den-Berg heeft een overeenkomst gesloten met de firma Blue-mobility voor de plaatsing van acht blue-bikes ter hoogte van het station. ... meer

SGA organiseert: Voordracht Thatcher aan de Schelde

Op donderdag 12 maart zal professor emeritus Jan Vranken een voordracht komen geven over zijn laatste boek "Thatcher aan de Schelde" in het CC de Zwaneberg. Dit zal georganiseerd ... meer

Oude Schuur wordt vervangen moderne nieuwbouw

Voor de speelpleinwerking aan de Boonmarkt gaat de gemeente een half miljoen euro investeren in een nieuwbouw. De oude schuur die nu op het domein staat kan al sinds 2012 niet meer ... meer

sp.a wil duurzame oplossing voor KFC Molenzonen

Sp.a Heist-op-den-Berg begrijpt de ongerustheid die er heerst bij spelers en bestuur van KFC Molenzonen en zal vandaag ook mee opstappen. Sp.a zal binnen de coalitie dan ook constr ... meer
08 05 2015
lees meer
De Lijn mag verantwoordelijkheid niet do...